تاریخچه شرکت سیمان نیزار قم

“شرکت سیمان نیزار قم از زیرمجموعه های هلدینگ اسپندار بوده که تنها هلدینگ سیمان متعلق به بخش خصوصی کشور است.

شرکت سيمان نيزار قم( سهامي خاص) در سال ۱۳۸۲ تاسیس گردیده و از مهر ماه ۱۳۹۰ مبادرت به تولید انواع سیمان خاکستری در تیپ های یک، دو، پنج و سیمان آهکی و بنایی با بهترین کیفیت نموده است. ظرفیت تولید سیمان در کارخانه نیزار قم، یک میلیون تن سیمان خاکستری در سال بوده و این واحد، تنها واحد تولید کننده سیمان در استان قم می باشد که به واسطه موقعیت ممتاز جغرافیایی، معادن غنی مواد اولیه، تکنولوژی روزآمد تولید سیمان و همچنین استفاده از پرسنل متخصص و بهینه سازی فرآیندها، توانسته با تولید و فروش محصولاتی مطابق با نیاز مصرف کنندگان، نقش ممتازی را در تامین نیازهای سیمان کشور ایفا نموده و برای میهن عزیزمان ارزآوری نماید.

تکنولوژی استفاده شده در ساخت تجهیزات شرکت آخرین تکنولوژی(پلیزیوس آلمان 2006) بکار رفته در صنعت سیمان کشور بوده و تمام شاخص­های انرژی و محیط زیستی به بهترین نحو رعایت می شود.

شرکت سیمان نیزار قم دارای گواهینامه های IMS شامل ISO9001-2015 ، ISO14001-2015 و ISO45001-2018 و همچنین گواهینامه ISO50001-2018 در مدیریت انرژی از NACI می باشد. همچنین شرکت سیمان نیزار قم توانسته با کسب گواهینامه تخصصی تایید صلاحیت آزمایشگاه17025 از مرکز ملی تایید صلاحیت سازمان استاندارد به عنوان آزمایشگاه مرجع سیمان و بتن شناخته شود . “